Besøg IDAs andre hjemmesider

IDA på RUC

34.000 studerende har allerede gjort det…

…De har valgt at blive studiemedlemmer af IDA og har fået adgang til de fedeste fordele!


Bliv studiemedlem

IDA på RUC

34.000 studerende har allerede gjort det…

…De har valgt at blive studiemedlemmer af IDA og har fået adgang til de fedeste fordele!


Bliv studiemedlem

Læser du NAT eller HUM-TEK? 

Så er IDA fællesskabet for dig. På siden her kan du følge med i, hvad der sker på dit studiested. Du kan bl.a. finde kontaktinformation på studieambassadørerne, og ikke mindst finde dine mange faglige og kontante fordele!

Samarbejdspartnere på RUC

På RUC samarbejder IDA med Studenterrådet.

Her kan du læse mere om Studenterrådet.

Som studiemedlem af IDA har du adgang til:

  • En masse fede events arrangeret af IDAs frivillig teams, som du kan blive en del af.
  • Faglige fordele: Personlig feedback på CV og jobsøgning, hjælp til at finde studiejob og praktikplads + en masse andre fede fordele.
  • Kontante fordele: Få bl.a. op til 20% på Boozt.com og ikke mindst adgang til Danmarks billigste studieforsikring!
38.000
Studiemedlemmer
15
Studiesteder
3000
Årlige events
47
Faglige netværk

Studieambassadører

Studieambassadørene kan hjælpe dig, hvis du har spørgsmål til events eller vores andre tilbud. Tag endelig fat i vores studieambassadører, hvis du vil høre mere om, hvordan du får mest muligt ud af dit medlemskab.

Peter Arnt Schjelde

Teamkoordinator Team KBH. peters@stud.ida.dk

Aksel Buur Christensen

Event Teamkoordinator KBH. akselc@stud.ida.dk

Nanna Smith Sørensen

Event Teamkoordinator KBH. nannas@stud.ida.dk

Lærke Sidenius Vesterskov Hansen

Studieambassadør Team KBH. laerkeh@stud.ida.dk

Mads Pedersen

Studieambassadør Team KBH. madsp@stud.ida.dk

Louise Colliander Larsen

Studieambassadør Team KBH. louisel@stud.ida.dk

Anna Helene Witfelt Larsen

Studieambassadør Team KBH. annahwl@stud.ida.dk

Kim Holm

Studieambassadør Team KBH. kimh@stud.ida.dk

Magnus Rude Nielsen

Studieambassadør Team KBH. magnusr@stud.ida.dk

Gustav Harken Ellefsen

Studieambassadør Team KBH. gustave@stud.ida.dk

Udvalgte medlemsfordele