IDA på AAU-CPH

34.000 studerende har allerede gjort det…

…De har valgt at blive studiemedlem af IDA og har fået adgang til de fedeste fordele!

 

 


Bliv studiemedlem

Hello Fellow!

Over 33.000 studerende er allerede studiemedlemmer af IDA.

På siden her kan du følge med i, hvad der sker på dit studiested. Du kan bl.a. finde kontaktinformation på studieambassadørene, og ikke mindst finde dine mange faglige og kontante fordele!

Som studiemedlem af IDA har du adgang til: 

  • En masse fede events arrangeret af IDAs frivillig teams, som du kan blive en del af.
  • Faglige fordele: Personlig feedback på CV og jobsøgning, hjælp til at finde studiejob og praktikplads + en masse andre fede fordele.
  • Kontante fordele: Få bl.a. op til 20% på Boozt.com og ikke mindst adgang til Danmarks billigste studieforsikring!

Månedens artikel: 

Fire studerende på teknoantropologi kastede sig ud i feltarbejde i et slumkvarter i Kampala. Turen åbnede deres øjne for at teori er godt, men at praksis og menneskekundskab er mindst lige så vigtigt.

Læs artiklen her

33.118
Studiemedlemmer
15
Studiesteder
3.000
Årlige events
47
Faglige netværk

Studieambassadører

Studieambassadøren kan hjælpe dig, hvis du har spørgsmål til dit medlemskab, vores events eller vores andre tilbud. Tag endelig fat i din studieambassadør, hvis du vil høre mere om, hvordan du får mest muligt ud af dit medlemskab.

Teamkoordinator Team KBH, Peter Schjelde

Peter Arnt Schjelde

Teamkoordinator Team KBH. p eters@stud.ida.dk
Studieambassadør Team KBH, Ida Madsen

Ida Meedom Madsen

Studieambassadør Team KBH. idam@stud.ida.dk
Studieambassadør Team KBH, Mads Pedersen

Mads Pedersen

Studieambassadør Team KBH. madsp@stud.ida.dk
Studieambassadør Team KBH, Klara Jørgensen

Klara Johanne Tang Jørgensen

Studieambassadør Team KBH. klaraj@stud.ida.dk
Studieambassadør Team KBH, Magnus Nielsen

Magnus Rude Nielsen

Studieambassadør Team KBH. magnusr@stud.ida.dk

Anna Yde Fibieger

Studieambassadør Team KBH. annay@stud.ida.dk

Maria Schmidt

Studieambassadør Team KBH. marias@stud.ida.dk

Aksel Buur Christensen

Event Teamkoordinator KBH. akselc@stud.ida.dk